Oficjalna strona Urzędu Miasta Kruszwica

Aktualności blok

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pt. „Maskotka Stowarzyszenia LGD Czarnoziem na Soli”.

Cele konkursu

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Organizatorem - Stowarzyszeniem CHWYTAJ DZIEŃ zaprasza przedstawicieli NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego na bezpłatne szkolenie pt. „DOBRY PROJEKT SZANSĄ NA NOWE DZIAŁANIA – podnoszenie kompetencji i umiejętności organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych”, które odbędzie się 25 kwietnia 2019 roku w Radziejowie – w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Radziejów przy ulicy Kościuszki 20/22.

Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć już po raz szósty wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. W rozpoczętym właśnie programie mPotęga  wnioskodawcy mogą ubiegać się o  granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł.

Już po raz VII w Kruszwicy odbyło się Misterium Męki Pańskiej, inscenizacja ukazująca ostatnie chwile, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, którego tegorocznym tematem przewodnim były uczucia. Poprzez grę aktorską oraz grę muzyki i świateł organizatorzy pięknie oddali uczucia i emocje jakie towarzyszyły naocznym świadkom męki Chrystusa.

Zapraszamy mieszkańców naszej Gminy do korzystania z nowo wybudowanej hali sportowo – rekreacyjnej w Racicach! Jest to inwestycja, na którą czekali nie tylko uczniowie – obiekt ten służyć ma wszystkim mieszkańcom Gminy Kruszwica.

BURMISTRZ KRUSZWICY

OGŁASZA

 II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Kruszwicy przy ul. Nadgoplańskiej.

BURMISTRZ KRUSZWICY

OGŁASZA

 II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Kruszwicy przy ul. Niepodległości.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”.

„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów oraz do kierujących pojazdami. Właśnie z myślą o tych grupach użytkowników dróg powstał spot uświadamiający, jak istotne jest przestrzeganie na drodze ograniczeń prędkości oraz zachowanie szczególnej ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

"Lepiej stracić sekundę w życiu, niż czyjeś życie w sekundę" apelują kujawsko-pomorscy policjanci!

Samorządowy wojewódzki Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) uruchomi niekomercyjne pożyczki na przedsięwzięcia inwestycyjne służące wytwarzaniu i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych. Dziś (29 marca) w Urzędzie Marszałkowskim, z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy, ceremonia podpisania umowy w tej sprawie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Pieniądze, blisko 30 mln złotych, pochodzą przede wszystkim z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

28 marca br. podczas obrad V sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy w obecności władz samorządowych, radnych Rady Miejskiej w Kruszwicy, prezesów, trenerów, opiekunów, działaczy sportowych, przedstawicieli kruszwickiej Rady Sportu a także zaproszonych gości wręczono nagrody sportowcom za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2018 r. oraz uhonorowano stypendystów, którzy otrzymali wsparcie finansowe w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Harmonogram:

11.03.2019 - Poniedziałek - 16:00 - Osiedle Nr 1 - ZSO, ul. Kasprowicza 7 w Kruszwicy

12.03.2019 – Wtorek - 16:00 - Osiedle Nr 4 - Dom Socjalno-Kulturalny, ul. Nadgoplańska w Kruszwicy

13.03.2019 – Środa - 16:00 - Osiedle Nr 3 - Klub „Popiel”,- ul. Kujawska  w Kruszwicy

Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy przedstawia harmonogramy odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Kruszwica od stycznia do czerwca 2019 r.

Strony