Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

BohaterON - włącz historię!

06.11.2019
BohaterON - włącz historię!

Kolejna edycja projektu BohaterON w naszej szkole właśnie dobiegła końca. Tym razem przebiegał pod hasłem: „ PAMIĘTAMY- DOCENIAMY” . Uczniowie klas III-VIII wzięli udział w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego. Obejrzeli filmy, wysłuchali wspomnień i mieli okazję sami podyskutować na  temat tego wielkiego dzieła Polaków.

Uczniowie klasy I i II udali się natomiast na pobliski cmentarz, aby zapalić lampkę przy obelisku upamiętniającym ofiary stalinizmu i faszyzmu. Nawet nasi najmłodsi otrzymali porcję wiedzy na temat odwagi i poświęcenia ludzi w czasie II wojny światowej.

Nieodłączną częścią naszych działań było rzecz jasna przygotowanie laurek dla Powstańców, które właśnie wyruszyły w podróż do fundacji, skąd trafią do wspaniałych ludzi, żyjących Powstańców.

Zostało nam jeszcze podsumowanie całej akcji, czym zajmie się już wkrótce Klub Wolontariusza w naszej szkole. Fotograficzna opowieść o tym, co robiliśmy będzie można obejrzeć na szkolnej gazetce, a dziś już poniżej w tym poście.

Nad całością działań czuwała jak każdego roku pani Katarzyna Mądrowska, która poprowadziła również zajęcia o tematyce Powstania. Tym razem uzupełnione one zostały o materiały z obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowane przez nauczycielkę, która w sierpniowych uroczystościach uczestniczy każdego roku.

W tym roku laurki wykonywały z nami również mamy kilku uczennic. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku „zarazimy” naszymi działaniami kolejnych rodziców.

Dla przypomnienia: BohaterON – włącz historię! to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Ma edukować społeczeństwo, pokazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje osób żyjących w czasach II wojny światowej. Z jednej strony jest to promocja patriotycznych postaw i tożsamości narodowej, z drugiej – hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju. W lipcu 2017 roku BohaterON otrzymał wyróżnienie w kategorii „kampanie organizacji pozarządowych” w prestiżowym konkursie na najlepszą Kampanię Społeczną Roku 2016. W maju 2018 roku kampania otrzymała Tytuł Wydarzenia Historycznego Roku 2017 w 11. plebiscycie “Wydarzenie Historyczne Roku” Muzeum Historii Polski.*

*tekst dotyczący projektu pochodzi z profilu Facebook BohaterON- włącz historię

      

Nadesłane: Katarzyna Mądrowska

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Events of the day 22 Luty 2020 (sobota)
23
24
25
26
27
28
29
01
Marca 2020, niedziela
4
dni pozostało do:
Bieg Tropem Wilczym