Otwórz lub zamknij okno Facebooka.

To już siódmy raz w Kruszwicy - „Kujawskie Nowalijki”

10.07.2019
To już siódmy raz w Kruszwicy - „Kujawskie Nowalijki”

Gmina Kruszwica i Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” zorganizowali kolejną już edycję imprezy plenerowej pn. „Kujawskie Nowalijki - czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie”, która odbyła się 7 lipca 2019 r.  w Kruszwicy.

W tym roku w ramach „Kujawskich Nowalijek” partnerami byli: Danone, Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin w Polanowicach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy,”PTTK Odział Nadgoplański, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli. Impreza została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Patronatem medialnym imprezę otoczyły TVP Bydgoszcz, Radio PiK, Melo Radio, RMF Maxxx, Gazeta Pomorska, ino-online, ikruszwica.pl oraz kruszwica.tk.

Po raz pierwszy w ramach Kujawskich Nowalijek odbył się rajd rowerowy „Jedziemy po zdrowie”, w którym uczestniczyło ponad 160 cyklistów m. in. z Kruszwicy, Inowrocławia, Strzelna, Osięcin, Radziejowa, Wierzchosławic, Gniezna i Konina.  Każdy z rowerzystów otrzymał pamiątkowy medal oraz certyfikat uczestnictwa.

Również po raz pierwszy RCKiK w Bydgoszczy zorganizowało akcje poboru krwi. Zarejestrowało się łącznie 38 osób, którzy oddali prawie 14 litrów tego bezcennego leku.

Głównym akcentem wydarzenia był konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Nowalijki samo zdrowie”,  w którym zwyciężyły następujące podmioty:

Nowalijkowe pierogi

I miejsce KGW Sołectwa Popowo

II miejsce Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pieranie

III miejsce KGW Sołectwa Chrosno

 

Nowalijkowy deser na zimno

I miejsce Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pieranie

II miejsce KGW Sołectwa Chrosno

III miejsce KGW Rzepowo

 

Kanapki z nowalijkową pastą

I miejsce KGW Wybranowo

II miejsce Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pieranie

III miejsce KGW Sołectwa Popowo

 

Najciekawsze stoisko

I miejsce Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pieranie

II miejsce KGW Lachmirowice

III miejsce KGW Rzepowo

W przedmiotowym konkursie uczestniczyło 16 Kół Gospodyń Wiejskich z województwa kujawsko-pomorskiego. Natomiast liczba wystawców z przeróżnym asortymentem liczyła ponad 50 stoisk. Na pewno każdy znalazł coś dla siebie.

Atrakcją Kujawskich Nowalijek jak zawsze był pokaz kulinarny w wykonaniu Zbigniewa Buczkowskiego – kultowego aktora polskiej kinematografii. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. W strefie „Plenerowego Przedszkola” dziećmi zajęli się profesjonalni animatorzy, a w kąciku malucha można było nauczyć się sztuki składania balonów oraz skorzystać z dmuchanego placu zabaw.  Na zakończenie imprezy odbyło się przedstawienie dla dzieci dobranocka na żywo pt. ,,Piraci Kapitana Haka, a dorosłych bawił  zespół „Babsztyl”.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom, gościom, sponsorom, partnerom, policjantom z Komisariatu Policji w Kruszwicy, a w szczególności strażakom z OSP z Gminy Kruszwica za wsparcie logistyczne, czuwanie nad bezpieczeństwem i organizacją tegorocznych Kujawskich Nowalijek.

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
Events of the day 7 Lipiec 2019 (niedziela)
8
9
10
11
12
Events of the day 13 Lipiec 2019 (sobota)
14
15
16
17
18
Events of the day 19 Lipiec 2019 (piątek)
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Brak nadchodzących wydarzeń.
Brak nadchodzących wydarzeń