Ocalmy od zapomnienia

04.10.2016
Ocalmy od zapomnienia

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy bierze udział w ogólnopolskim projekcie - Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej, którego celem jest zachowanie źródeł historycznych dokumentujących lokalną historię.

Polega on na wypożyczeniu Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kruszwicy starych zdjęć, pocztówek lub dokumentów dotyczących historii naszej gminy. Przekazane materiały zostają zdigitalizowane i umieszczone w Internecie – na specjalnie do tego celu stworzonej stronie internetowej. Od tego momentu każdy będzie mógł się z nimi zapoznać pod wskazanym adresem: www.kruszwica.archiwa.org

-„Te zasoby mogą być bezpowrotnie utracone jeżeli w porę nie podejmie się odpowiednich działań. Dlatego  zwracam się do wszystkich, którzy posiadają w swoich domowych albumach stare fotografie, listy, pamiętniki, dokumenty i chcieliby je udostępnić. Materiały te zostaną zeskanowane i zwrócone właścicielom. Pragnę podkreślić, że stworzenie cyfrowej kopi dokumentu, w żaden sposób nie wpływa na stan dokumentu pierwotnego, a pozwala go ocalić od zapomnienia. Bardzo proszę mieszkańców Gminy Kruszwica o pomoc w zachowaniu dla przyszłych pokoleń naszej historii i tradycji.” – mówi Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Ten projekt nie uda się bez aktywnej współpracy mieszkańców z biblioteką. Sami nie dotrzemy do tych szuflad, które jeszcze nie zostały otwarte.

Skontaktuj się z biblioteką publiczną w Kruszwicy, by dowiedzieć się więcej o projekcie Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej

tel. 523515386 e-mail:biblioteka@kruszwica.um.gov.pl