Szkolenie dla organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych

15.04.2019

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Organizatorem - Stowarzyszeniem CHWYTAJ DZIEŃ zaprasza przedstawicieli NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego na bezpłatne szkolenie pt. „DOBRY PROJEKT SZANSĄ NA NOWE DZIAŁANIA – podnoszenie kompetencji i umiejętności organizacji pozarządowych w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych”, które odbędzie się 25 kwietnia 2019 roku w Radziejowie – w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Radziejów przy ulicy Kościuszki 20/22.

„Każdy w swoim życiu staje przed określonymi trudnościami, potrzebami, oczekiwaniami. Tylko jedni radzą sobie z tym lepiej, inni gorzej. Ci pierwsi zazwyczaj posiadają umiejętności, które pozwalają im pokonywać bariery i problemy dnia codziennego. Warto więc zdobywać nowe umiejętności, bowiem tylko w ten sposób uczymy się „na przyszłość’ radzić sobie z problemami, których jeszcze nie znamy”.  Celem szkolenia jest więc omówienie i przypomnienie od podstaw zasad logiki projektowej – od pomysłu, przez jego realizację, do sprawozdawczości projektowej; różnych możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych z aktualnych i nowych programów dla NGO.

Szkolenie realizowane jest w ramach zadania „WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo-doradczych dla organizacji pozarządowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego”, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zadanie obejmuje cykl szkoleń, konsultacji i poradnictwa dla środowiska NGO z obszaru naszego województwa.

Miejsce szkolenia: Urząd Gminy w Radziejowie, ul. Kościuszki 20/22 – sala nr 27 (sala konferencyjna na parterze) – godz. 10.00 – 13.00.

Bezpośrednio po szkoleniu – od godziny 13.00 do 15.00 – konsultacje projektowe, podczas których będzie można uzyskać odpowiedzi i wskazówki na pytania dotyczące procesu tworzenia projektów, pisania ofert, możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

Adresaci szkolenia: członkowie i przedstawiciele organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, lokalni aktywiści, przedstawiciele JST – z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Organizacje, które wezmą udział w minimum trzech szkoleniach, otrzymają zestaw trzech poradników z cyklu „ABC trzeciego sektora”

Szkolenie i konsultacje prowadzić będzie przedstawicielka Toruńskiego Stowarzyszenia Aktywności Społecznej, Hanna Brzuszczak – specjalistka w zakresie koordynacji projektów, socjolog i specjalista pracy socjalnej, trenerka  z zakresu zarządzania projektem, zarządzania organizacją pozarządową, logiki projektowej, a także obsługi generatorów wniosków, m.in. WK-P, FIO, ASOS.

Osoby chcące skorzystać ze szkolenia i konsultacji prosimy o wypełnienie i przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: chwytajdzien@protonmail.com, do dnia 23 kwietnia 2019 roku.

Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kontakt: tel.: 693 518 219, e-mail: chwytajdzien@protonmail.com

Do pobrania: formularz zgłoszeniowy, program szkolenia

Załącznik:
Microsoft Office document icon formularz_zgloszeniowy.doc84 KB
Plik program_szkolenia.docx61.62 KB
Events of the day 1 Wrzesień 2019 (niedziela)
Events of the day 12 Wrzesień 2019 (czwartek)
  • Event of the day 12 Wrzesień 2019 (czwartek): OLSP 2019
Events of the day 13 Wrzesień 2019 (piątek)
  • Event of the day 13 Wrzesień 2019 (piątek): OLSP 2019
Events of the day 14 Wrzesień 2019 (sobota)
  • Event of the day 14 Wrzesień 2019 (sobota): Pobór krwi!
  • Event of the day 14 Wrzesień 2019 (sobota): OLSP 2019
Events of the day 15 Wrzesień 2019 (niedziela)
  • Event of the day 15 Wrzesień 2019 (niedziela): OLSP 2019