VII edycja Biegu Tropem Wilczym już za mniej niż 50 dni!

23.01.2019
VII edycja Biegu Tropem Wilczym już za mniej niż 50 dni!

VII Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w ponad 360 miastach w całej Polsce oraz zagranicą (USA, Australia, Wilno, Wielka Brytania, Austria, Litwa, RPA, Niemcy). W 2019 r po raz VII uczcimy pamięcią  Żołnierzy Wyklętych, a w Kruszwicy po raz trzeci.  W tym roku będą to:

•         Jerzy Stawski  -  Kapitan  Wojska Polskiego i Konspiracyjnego Wojska Polskiego, artysta malarz. W czasie wojny działał w Szarych Szeregach, od 1 lutego 1943 r. zaprzysiężony Na żołnierza AK,

•         Władysław „Siła” Nowicki - żołnierz Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, współpracownik KOR,

•         Barbara Otwinowska - sanitariuszka i łączniczka AK (pseudonimy „”Baśka”, „Witek Błękitny”),

•         Antoni Heda - dowódca oddziałów partyzanckich ZWZ i AK, w okresie powojennym formacji niepodległościowych ROAK, DSZ, NIE. Generał brygady Wojska Polskiego,

•         Leon Lech Breynar (Paweł Jasienica) - oficer Armii Krajowej, uczestniczył w walkach o Wilno, przebywał w niewoli sowieckiej, przesłuchiwany przez NKWD,

•         Stanisława Rachwałowa - działalność konspiracyjną  rozpoczęła zimą 1939 r. Była wywiadowczynią polskiej konspiracji. Dwukrotnie więziona przez Niemców w aresztach w Krakowie a następnie w obozach koncentracyjnych.

Ambasadorów Biegu Tropem Wilczym wciąż przybywa! Są wśród nich sportowcy olimpijscy, znane osobistości ze świata mediów, dziennikarze sportowi, prezenterzy oraz znani influencerzy.

Bieg Tropem Wilczym ma również charakter charytatywny – środki zebrane podczas organizacji Biegu zostaną przekazane na wybrany przez Ambasadorów cel – fundację lub osobę, która dzięki pomocy otrzyma również szansę na lepsze życie. Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu na Facebooku(https://www.facebook.com/TropemWilczym/), Instagrama (https://www.instagram.com/tropemwilczym/).

Events of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela)
  • Event of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela): Dni Gopła
Events of the day 10 Sierpień 2019 (sobota)
Events of the day 11 Sierpień 2019 (niedziela)